Jeśli udało Ci się już przeczytać nasz poradnik na temat drukowania zdjęć w domu, to wiesz, że ma to swoje zalety, ale również poważne wady. Największą z nich jest to, że domowa drukarka ma bardzo ograniczony format maksymalnego wydruku i zazwyczaj jest to format A4. Jeśli oczekujesz perfekcyjnej szczegółowości, a w dodatku potrzebny jest Ci wydruk w dużym formacie, powinieneś skorzystać z opcji drukowania zdjęć i obrazów z AdobeStock na płótnie. Taką usługę oferujemy. Sprawdź, na czym to właściwie polega i w jakich sytuacjach może Ci się przydać.

Czym jest AdobeStock?

AdobeStock, czyli dawna Fotolia, to największy cyfrowy bank fotografii. Słowo „bank” jest tutaj jak najbardziej na miejscu, ponieważ znajduje się w nim ogromne zaplecze elementów graficznych wykorzystywanych przy różnego rodzaju projektach – najczęściej internetowych, ale także przeznaczonych do druku.

Jeśli jeszcze tego nie wiesz, to uświadomimy Cię, że zdecydowana większość zdjęć i innych grafik, na jakie napotykasz przeglądając portale internetowe i social media, pochodzi właśnie z tzw. stocków. Nie ma w tym nic dziwnego czy tym bardziej nieetycznego. Banki zdjęć oferują dostęp (najczęściej płatny) do profesjonalnych fotografii, których przygotowanie we własnym zakresie, wynajmując zawodowego fotografa, byłoby wielokrotnie droższe i zdecydowanie bardziej czasochłonne.

Jeśli masz własną stronę internetową, za której produkcję odpowiadała agencja reklamowa, to na 99% użyte na niej zdjęcia pochodzą właśnie z banku, takiego jak AdobeStock. Dzięki temu mogłeś wynegocjować lepszą cenę za witrynę, która nie byłaby już tak przyjemna, gdyby agencja musiała zorganizować sesję zdjęciową specjalnie dla Ciebie.

Jak Ty możesz wykorzystać AdobeStock?

Dostęp do tej bazy jest nieograniczony, co oznacza, że z jej zawartością może się zapoznać każdy. Ale nie każdy może pobierać z niej zdjęcia. AdobeStock jest bankiem komercyjnym, co oznacza, że umieszczone w nim fotografie są udostępniane użytkownikom w oparciu o licencję, za co trzeba oczywiście zapłacić. Nie byłoby to opłacalne z punktu widzenia kogoś, kto potrzebuje tylko jednego zdjęcia do wydrukowania na płótnie. Znacznie korzystniej jest wybrać opcję, jaką udostępniamy w Galerii Druku.

Na naszej stronie znajduje się wyszukiwarka połączona z bazą AdobeStock. Wpisując w nią dowolną frazę otrzymasz wyniki, czyli fotografie, które najlepiej pasują do Twojego zapytania. Przykładowo: jeśli wpiszesz słowo „jedzenie”, bo na przykład chcesz zamówić obraz na płótnie do kuchni, to otrzymasz setki zdjęć przedstawiających motywy bezpośrednio lub pośrednio związane z jedzeniem. W wyszukiwarce możesz także znaleźć zdjęcie po numerze ID, bez konieczności mozolnego przeglądania wyników.

Zapytasz: ale do czego właściwie mogą mi się przydać te zdjęcia?

To proste: dzięki nim możesz samodzielnie zaprojektować własny obraz na płótnie, który będzie unikalną ozdobą np. w Twoim mieszkaniu czy biurze. Po prostu znajdujesz zdjęcie, które spełnia Twoje oczekiwania pod względem estetyki czy wykorzystanego motywu, a następnie zamawiasz jego wydrukowanie na wysokiej jakości płótnie fotograficznym. Możesz też zażyczyć sobie zastosowania ramy, dzięki czemu fotoobraz staje się naprawdę fajnym pomysłem na prezent.

Zwróć uwagę, że dzięki dostępowi do przepastnej bazy fotografii AdobeStock, przy szukaniu elementów ozdobnych do Twoich wnętrz nie musisz się już ograniczać do tego, co oferują Ci np. markety budowlane czy sklepy z dekoracjami. To Ty decydujesz o tym, co zawiśnie na Twojej ścianie i możesz w ten sposób zrealizować praktycznie dowolną wizję.

A jeśli mimo wszystko preferujesz indywidualizm, to zawsze możesz skorzystać z opcji wydrukowania obrazu z własnego zdjęcia. Wtedy masz pewność, że nikt nigdy nie znajdzie go w AdobeStock 😉