spraw, by królestwo Twojej pociechy nabrało wyjątkowego charakteru!

Aranżacja pokoju dziecięcego wymaga odpowiedniego przygotowania. Przede wszystkim, warto zastanowić się nad tym jaką funkcję ma pełnić pomieszczenie – czy ma być przeznaczone głównie do zabawy, czy też stanowić będzie przestrzeń, w której Twoja pociecha będzie wymagała skupienia i wyciszenia (na przykład podczas wykonywania zadań domowych) albo regeneracji (po całym dniu zabaw). Określenie funkcji pokoju dziecięcego pozwoli na przejście do kolejnego kroku – stworzenia w pokoju kącika przeznaczonego do danej aktywności. Warto, by pokój dziecięcy posiadał w swoim wyposażeniu nie tylko podstawowe meble i akcesoria, takie jak łóżko / kołyskę, komodę czy regał, półki na zabawki, opcjonalnie biurko (jeśli Twoje dziecko jest już uczniem „zerówki). Najważniejszą, priorytetową wręcz kwestią jest taka aranżacja przestrzeni dziecięcej, aby Twoja pociecha rzeczywiście lubiła przebywać w swoim, pięknie urządzonym pokoju – i by czuła się w nim maksymalnie komfortowo! Jak uzyskać efekt przytulnego, estetycznego, spełniającego oczekiwania Twojego dziecka pokoju? Przychodzimy z pomocą!

Zadbaj o odpowiednie oświetlenie

Dobór właściwego oświetlenia to jedna z tych kwestii, która – aranżującym pokój dziecka rodzicom – może zająć najwięcej czasu. Ważne, by intensywność i barwę światła dopasować do pełnionych funkcji – tak, by pokoik był nie tylko ładny, ale bardzo praktyczny. Nieodłącznym elementem pokoju dziecięcego – prócz lampy wiszącej, rzucającej sporo światła na całą przestrzeń – będzie lampa nocna. Pamiętajmy, że światło do czytania bajek powinno być nie tylko kojące oraz ułatwiające zasypianie, ale również umożliwiające przeczytanie książeczki. Idealnym wyborem będzie tutaj barwa ciepła – pomagająca zrelaksować się Twojemu dziecku po całym dniu aktywności w przedszkolu czy szkole. Co ciekawe, w pokoju dziecięcym warto podkreślić światłem również elementy ozdobne – na przykład wiszące na ścianie obrazki i… fotoplakaty!

Fotoplakat z wizerunkiem Twojego dziecka – dlaczego warto go mieć?

Wielu rodziców zastanawia się co zrobić z czystą, pustą ścianą w pokoju dziecięcym. Niezależnie od wielkości pomieszczenia – ściana pozbawiona jakichkolwiek ozdób może nadawać wnętrzu niechcianej surowości. To właśnie w tej sytuacji może przyjść z pomocą fotoplakat – nowoczesna, praktyczna ozdoba, która uwieczni najpiękniejsze momenty Waszego życia! Zdjęcie z wyjazdu do lunaparku, wakacji w ulubionym miejscu, fotografia Twojego dziecka w towarzystwie kolegów z przedszkola czy szkoły, a nawet zdjęcie maluszka z sali poporodowej – to tylko kilka z wielu możliwości, na które decydują się rodzice. Wysokiej jakości wydruk, zaaranżowany dobraną kolorystycznie – na przykład pod kolor mebli ramką – sprawi, że pokój Twojego dziecka stanie się maksymalnie przytulny i znacznie bardziej radosny niż bez ozdób naściennych. Jeśli Twój syn / córka uwielbia konkretną postać z bajki – możesz postawić na wydruk fotografii ulubionego bohatera, dzięki czemu pokój dziecięcy stanie się prawdziwą krainą wesołych zabaw, sprawiając tym samym, że Twoje dziecko zechce spędzać w nim znacznie więcej czasu niż dotychczas!

Dekoracja pokoju noworodka – postaw na pastele!

W ostatnim czasie, w trendach aranżacji pokoju dla noworodka królują klasyczne, rozbielone odcienie – pastelowy róż, beż, pistacja, delikatny, morski odcień, złamana biel, morela czy bananowy żółty. Rzeczywiście – to doskonały wybór dla niemowlaka, który – korzystając ze swojego pokoju – najczęściej będzie w nim spokojnie spał. Pastelowe, jednolite ściany lub połączenie dwóch odcieni w jednym pomieszczeniu (na przykład beżu z pistacją) sprawdzi się nie tylko w okresie niemowlęcym – ale również wtedy, gdy Twój maluszek będzie już nieco starszy! Jak przyozdobić ściany pokoju noworodka? Oprawiając proste, minimalistyczne fotoplakaty w jasne, dobrane do koloru ścian ramki. Chcąc uzyskać maksymalnie spójny efekt – warto postawić na wydruk białych, prostych plakatów, przedstawiających pojedyncze elementy, na przykład kontur misia, żyrafy, samolotu czy lalki. Z pozoru niewyróżniająca się niczym ozdoba – może stać się „wisienką na torcie” w przestrzeni Twojego dziecka, by – gdy dorośnie – mogła zostać zastąpiona zdjęciem na płótnie, który samodzielnie wybierze już Twoja pociecha! Inną, ciekawą propozycją, a zarazem piękną pamiątką na całe życie Twojego synka czy córki będzie wysokiej jakości plakat, zawierający najważniejsze informacje o Twoim maluszku – Jego imię, datę i godzinę urodzenia, wagę  czy motto, które będzie przyświecać Wam każdego dnia opieki nad ukochanym maleństwem.

Jak widać – aranżacja pokoju dziecięcego, choć może stanowić spore wyzwanie, nie musi być trudna i czasochłonna! Jeśli jesteś rodzicem nieco starszego dziecka – wspólnie wybierzcie dekoracje, które zawisną na ścianach w Jego królestwie.

Wybierając nowoczesne, ciekawe ozdoby naścienne w postaci unikatowych fotoplakatów w ramce – z łatwością stworzysz przyjemną dla oka przestrzeń, w której Twoje dziecko będzie czuło się komfortowo i bezpiecznie.