Polacy coraz co raz częściej urządzają swoje domy czy też mieszkania w nowoczesnym stylu (loftowym, industrialnym, minimalistycznym). W poszczególnych pomieszczeniach pojawiają się wówczas głównie szarości, gdzieniegdzie urozmaicone bielą lub drewnianymi elementami. Tego typu aranżacje stosowane są również w sypialni. Nie od dziś wiadomo bowiem, że w takich wnętrzach bardzo dobrze się wypoczywa, łatwo w nich zebrać myśli i zrelaksować się – jednak nie mogą być one nazbyt surowe. Dlatego świetnym rozwiązaniem będzie powieszenie w sypialni odpowiednio dobrze dobranych obrazów.

Obraz do sypialni

W wielu polskich domach sypialnia przestała już pełnić funkcję miejsca służącego wyłącznie do odpoczynku po intensywnie spędzonym dniu. Podobnie jak pozostałe pomieszczenia domowe, również sypialnie co raz częściej urządzane są i dekorowane tak, aby poza swoją funkcjonalnością charakteryzowały się określonym stylem i nienaganną prezencją. Dużą rolę, w nadaniu określonego charakteru naszej sypialni, odgrywają kolory ścian oraz odpowiednio dobrane dekoracje. Do elementów aranżacji tych szczególnych, służących do nocnego wypoczynku pomieszczeń, zaliczyć można obrazy i fotografie. Obrazy w sypialni mogą znaleźć się praktycznie w każdym, dowolnym jej miejscu, ograniczaniem będzie w tym przypadku jedynie wyobraźnia domowników. W zależności od rozmiaru i preferencji właściciela sypialni, obraz można umieścić nad łóżkiem, na głównej lub bocznej ścianie.

Nowoczesne obrazy do sypialni

Dużą popularnością cieszą się nowoczesne obrazy do pokoju sypialnego drukowane na płótnie. Wybierając najlepsze obrazy, nie będziemy mieli dużego problemu z wyborem tego jednego, wyjątkowego. W przypadku nowoczesnych obrazów do sypialni do wyboru mamy bardzo wiele stylów oraz zestawień kolorystycznych dostępnych w wielu rozmiarach. Oferta obrazów w nowoczesnym stylu stworzona została tak, aby każdy, w zależności od indywidualnych potrzeb oraz preferencji, mógł wybrał odpowiedni obrazy do sypialni nad łóżko.

Wielbicieli nowoczesnego stylu w domowej sypialni z całą pewnością zachwyci abstrakcyjny obraz z wzorem, do złudzenia przypominającym rozlany w nicości atrament. Tego typu obraz do sypialni idealnie podkreśli nowoczesny styl panujący w jej wnętrzu.

abstrakcyjny nowoczesny obraz nad łóżko do sypialni
abstrakcyjny, nowoczesny obraz na płótnie do sypialni

Dla fanów nieco barwniejszych ozdób i dekoracji sypialnianych strzałem w dziesiątkę może okazać się kolorowy motyl, obraz który może posłużyć zarówno jako obraz nad łóżko lub dekoracja, zawieszona na przeciwległej, centralnej ścianie sypialni. Jakże miło będzie budzić się rano, patrząc na to optymistyczne dzieło!

kolorowy motyl fotoobraz do sypialni
kolorowy motyl fotoobraz na płótnie

Sielankowy nastrój oraz mnóstwo uroku

Nie wszyscy jednak są miłośnikami tego, co proste, surowe i minimalistyczne. Bardzo wielu Polaków docenia urok ciepłych prowansalskich wnętrz, czy też sypialni urządzonych w stylu vintage, z mnóstwem bibelotów oraz ozdób. Urządzona w ten sposób sypialnia będzie prezentować się wspaniale wówczas, gdy na jednej ze ścian pojawi się artystyczne dzieło na płótnie przedstawiające sielski, letni obrazek. Umieszczenie takiego obrazu na głównej ścianie sypialni sprawi, że nawet dżdżysty listopadowy poranek stanie się o wiele bardziej przyjemny.

Obrazy dostosowane do stylu naszej sypialni

Oczywiście nie możemy zapominać o tym, iż naścienne obrazy do sypialni powinny być dostosowane zarówno do stylu tego pomieszczenia, jaki i zastosowanej w nim kolorystyki. Dobierając nieodpowiedni obraz do sypialni możemy bowiem uzyskać niepożądany efekt chaosu, a przecież nie o to chodzi.

Dobrym przykładem trafionej aranżacji może być typowo kobieca sypialnia urządzona w bielach, barwie wrzosowej czy też miętowej, która będzie znakomitym miejscem do umieszczenia na ścianie obrazu z hiacyntem oraz tak modnym ostatnimi czasy napisem.

efektowny obraz do sypialni przedstawiający hiacynty
obraz do sypialni – hiacynty

Magię domowej sypialni, w której dominuje naturalne drewno, podkreśli zaś, z całą pewnością, obraz przedstawiający kwiaty. Dodatkowym atutem takiego obrazu może być elegancka rama.

panoramiczny obraz do sypialni przedstawiający łąkę pełną kwiatów
panoramiczny motyw kwiatowy na obrazie do sypialni

Krajobrazy z całego świata, czyli obrazy w postaci zdjęcia na płótnie

Każdego dnia lubimy spoglądać na piękne widoki, wspominając minione wakacje i oczekując kolejnego urlopu. Spektakularne wręcz nadmorskie pejzaże, szczyty górskie, jeziora, łąki oraz ogromne lasy – trzeba przyznać, że natura potrafi nas zaskoczyć! A gdyby tak udało się nam przenieść zapamiętane lub zarejestrowane obiektywem aparatu obrazy do naszej sypialni? Jest to oczywiście możliwe! Nasze wspomnienia możemy umieścić w sypialni w formie obrazu wydrukowanego na płótnie. To świetne rozwiązanie, dzięki któremu będziemy zasypiać i budzić się w otoczeniu wakacyjnego klimatu!

obraz na płótnie do sypialni przedstawiający krajobraz górski
krajobraz górski – obraz na płótnie do sypialni

Jaki obraz do sypialni wybrać?

No cóż, tu po raz kolejny wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Jednych zachwyci obraz przedstawiający zachmurzone, mocno skontrastowane niebo z wielokolorową tęczą, inni zaś wybiorą niezwykły urok jesiennych liści znajdujący się w bezpośrednim otoczeniu swojego łóżka. Jedno jest pewne – wybór odpowiedniego obrazu do sypialni sprawi, że sny staną się piękniejsze, a poranne wstawanie bardziej przyjemne!

Zamów fotoobraz ze swojego zdjęcia
Abstrakcyjne motywy do sypialni