Zaczniemy od truizmu. Kuchnia to takie pomieszczenie, bez którego trudno jest sobie wyobrazić dom. Nie ważne, czy mówimy o przepastnej przestrzeni z efektowną wyspą na środku, czy tylko o skromnym aneksie wydzielonym z salonu. Kuchnia gromadzi domowników w jednym miejscu, świetnie się w niej rozmawia z przyjaciółmi, płacze, gdy coś nam w życiu nie wyjdzie, realizuje się kulinarnie i z podniesioną głową znosi kolejne porażki na polu cukierniczym. Przyznasz zatem, że kuchnia wymaga odpowiedniego wystroju, który świetnie oddaje zmysł stylistyczny właścicieli i pasuje do ich charakterów. Bardzo fajnym detalem wykończeniowym będzie tutaj obraz na płótnie. Do kuchni możesz wybrać taki z praktycznie dowolnym motywem, choć oczywiście przygotowaliśmy dla Ciebie kilka ciekawych propozycji. Sprawdzisz?

Dlaczego obraz na płótnie to idealna ozdoba do kuchni?

Z tym ozdabianiem kuchni wcale nie ma tak lekko, jak mogłoby się wydawać. Problem polega na tym, że mówimy tutaj o pomieszczeniu, które w pierwszej kolejności musi spełniać swoją podstawową funkcję użytkową. Funkcjonalność i ustawność kuchni jest więc na pierwszym miejscu. Nie można zatem pozwolić sobie na to, aby wprowadzić do wnętrza zbyt wiele ozdób, które np. zabiorą cenne miejsce i utrudnią korzystanie z urządzeń AGD, blatów, oświetlenia etc.

Właśnie dlatego kanon designu przewiduje, że w kuchni należy stosować jak najmniej elementów ozdobnych, za to takich, które idealnie korespondują z wyznaczonym kierunkiem stylistycznym. Przykładowo: jeśli zabudowa kuchenna jest utrzymana w stylu rustykalnym, to oczywiście nie powinno się stosować nowoczesnych detali, bo całe pomieszczenie będzie sprawiać wrażenie nieprzemyślanego. Z kolei kuchnia w stylu loftowym nie powinna być ozdabiana babcinymi bibelotami.

No dobrze, ale co z tymi obrazami na płótnie do kuchni? Wspominamy o nich z dwóch powodów. Po pierwsze – co oczywiste – bo jesteśmy ich producentami. Po drugie – o czym może nie wiesz – jest to idealny sposób na wprowadzenie do wnętrza unikalnego, absolutnie niepowtarzalnego elementu ozdobnego. Takiego, którego nie mają Twoi znajomi, który nie jest hitem w katalogu sklepu meblowego, który nie przypłynął do Polski w kontenerze z Chin.

Rada

Taki obraz na płótnie do kuchni będzie rewelacyjnym prezentem dla znajomych, którzy zaprosili Cię na parapetówkę.

Szukasz inspiracji? Mamy kilka propozycji

Nie wiemy, w jakim stylu została urządzona Twoja kuchnia. Mimo to możemy wskazać kilka uniwersalnych wzorów, które zawsze dobrze wyglądają w przestrzeni kuchennej, bo są z nią symbolicznie związane. Mamy tutaj oczywiście na myśli motywy, które jednoznacznie kojarzą się z gotowaniem, jedzeniem, wspólnym spędzaniem czasu przy stole czy leniwymi, niedzielnymi porankami. Sprawdź te kategorie!

Obrazy na płótnie – kawa

Nie wiesz, co powiesić na ścianie w kuchni, by nie była to ozdoba w tak oczywisty sposób nawiązująca do jedzenia i gotowania? Idź w kierunku kawy. Większość z nas zaczyna od niej dzień we własnej kuchni. Jeśli robisz tak samo, to fajnie będzie nawiązać do tego poprzez taki detal stylistyczny. Mnóstwo atrakcyjnych propozycji obrazów z motywem kawy znajdziesz w naszej wyszukiwarce.

obraz kawy do kuchni

Jedzenie

Jasne, że nie możemy pominąć tych motywów. W końcu kuchnia, jakakolwiek by nie była, służy przede wszystkim do gotowania. Chcesz to podkreślić w kreatywny, bardzo wyrazisty sposób? Sprawdź pomysły na obraz do kuchni z motywem jedzenia.

Warzywa

Preferujesz zdrowe gotowanie i w Twoim jadłospisie nigdy nie może zabraknąć warzyw? Fajnie byłoby je mieć także na ścianie, prawda? Wybór jest bardzo duży, a najciekawsze propozycje obrazów z motywem warzyw oczywiście znajdziesz w naszej wyszukiwarce.

Owoce

Są pyszne, zdrowe, a do tego rewelacyjnie wyglądają. Dzięki obrazowi na płótnie z owocami wprowadzisz do swojej kuchni mnóstwo kolorów. Zobacz nasze propozycje.

Dużą zaletą oferowanych przez nas obrazów na płótnie do kuchni jest to, że masz ogromny wybór motywów graficznych, które ozdobią tak ważne dla Ciebie pomieszczenie. Mało tego: jeśli celujesz w unikalną ozdobę, śmiało możesz ją… zaprojektować samodzielnie. Sprawdź opcję wydruku obrazu z własnego zdjęcia.

Obrazy na płótnie do kuchni i jadalni

https://www.galeriadruku.com.pl/obrazy/adobe/314446236/assorted-of-fruit-and-vegetable-in-wicker-basket
https://www.galeriadruku.com.pl/obrazy/adobe/235422372/wild-berries-mix-raspberry-blueberries-blackberries-isolated-on-white-background-clipping-path-full-depth-of-field
https://www.galeriadruku.com.pl/obrazy/adobe/293220610/green-salad-from-leaves-and-tomatoes
https://www.galeriadruku.com.pl/obrazy/pixabay/3304977/fruit-vegetables-paprika-3304977
https://www.galeriadruku.com.pl/obrazy/adobe/320541926/spicy-red-chili-pepper-in-the-shape-of-a-heart-on-a-dark-stone-background-design-concept-for-valentines-day