Podziękowania dla rodziców to jedna z najpiękniejszych weselnych tradycji. Niestety przez wszechobecne prezenty z Chin, stała się mało oryginalna, a jej znaczenie jakby spadło. Rozwiązaniem dla Pary Młodej, która chce swoim rodzicom podziękować w piękny sposób, są obrazy z własnych zdjęć.

zdjęcia ślubne drukowane na płótnie

Nowość? Nie, ale wciąż warte uwagi!

Obrazy ze zdjęcia na płótnie nie są wielką nowością. Odpowiednia technologia druku istnieje już długo i wiele osób już przy takiej czy innej okazji z drukowanymi obrazami miało kontakt. Nie są one jednak szczególnie popularne, a to przez mity, które pojawiły się, kiedy ta technologia dopiero powstawała. Wtedy trzeba było naprawdę dobrego aparatu, żeby przygotować wydruk na płótnie, który by nieźle wyglądał. Poza tym jakość tych obrazów też nie zawsze była odpowiednio wysoka, żeby użyć ich w tak ważnym kontekście jak podziękowania dla rodziców. Dziś jednak najtańsze smartfony robią zdjęcia, które z powodzeniem można wykorzystać, a firmy zajmujące się przygotowaniem obrazów na płótnie ze zdjęć naprawdę zrobiły wiele, żeby utrzymać bardzo wysoką jakość.

Inspirujący i oryginalny prezent: jakie zdjęcie wybrać na obraz?

Fotoobrazy można przygotować z praktycznie dowolnego zdjęcia. Owszem, są pewne ramy techniczne, ale zwykle niewygórowane. Problemem pozostaje więc nie to, które zdjęcie się nada, tylko to, które będzie odpowiednie na daną okazję.

  • Wielu rodziców jest bardzo zadowolonych ze wspólnych zdjęć Pary Młodej. Dziś modne jest na przykład odtwarzanie zdjęć znajdujących się w ślubnym albumie rodziców i taki obraz na pewno wywrze duże wrażenie.
  • Często drukowane są fotoobrazy ze zdjęć, które mają jakieś szczególne znaczenie dla rodziców – mogą to być wspólne fotografie z dziećmi, ich ulubione zdjęcie z wakacji czy po prostu jedna z fotografii, do której chętnie wracają, choć raczej nie mówią, dlaczego im się tak miło kojarzy.
  • Nic nie stoi na przeszkodzie, aby rodzice obojga młodych dostali inne zdjęcia. Dawniej raczej uznawano, że prezent powinien być taki sam dla obu stron, ale ten zwyczaj dotyczy raczej wartości materialnej, a niekoniecznie sentymentalnej.

Teoretycznie do obrazów ze zdjęć można dodać dowolne efekty graficzne: ramki, winietowanie czy nawet umieścić na nich napis. Bardzo często jednak lepszym pomysłem jest najwyżej poprawa jakości zdjęcia, szczególnie jeśli nie jest ono wybitnie udane, ale z jakichś powodów ma dla Młodej Pary albo rodziców dużą wartość sentymentalną.

Oryginalne podziękowania dla rodziców ślubne i weselne z dodatkową nutka oryginalności

Na pewno nie jest to moment na wykorzystanie zdjęć stockowych. Jeśli te, które ma się w swojej bibliotece, nie są wystarczająco oryginalne, dobrym rozwiązaniem może być przygotowanie na ich bazie kompozycji wieloelementowych. Tutaj dobrze jest skontaktować się z wykonawcą obrazu: w najlepszych firmach są dostępne gotowe szablony, pozwalające automatycznie dzielić fotografie na dyptyki, tryptyki czy nawet pentaptyki. W tej sytuacji jednak cenna będzie też konsultacja techniczna. Wybierając jeden z oryginalniejszych wariantów, można nie tylko przywrócić symboliczny wymiar podziękowań dla rodziców, ale też wywołać autentyczną radość na twarzach obdarowanych.

W kwestii oryginalnych podziękowań dla rodziców wartymi rozważenia są również kolaże ze zdjęć drukowane na płótnie.